W Bawarii jest coraz więcej ograniczeń w życiu publicznym. Jednak wiele osób nie stosuje się do zalecenia, aby ograniczyć kontakty z innymi.
Opuszczenie własnego mieszkania jest zatem dozwolone od soboty tylko z ważnych powodów. Które zasady obowiązują dokładnie.
Aby przede wszystkim wspierać gospodarkę, parlament stanowy zatwierdził plan zwiększenia do 10 miliardów euro nowego długu publicznego.
Według oficjalnych informacji 15 osób w Bawarii zmarło teraz na skutek infekcji koronawirusem.

Piątek, 20 marca, 13:11: Wprowadzono dalsze ograniczenia dotyczące zasad odwiedzania szpitali i domów spokojnej starości. Bawaria nadal ogranicza zasady odwiedzin w szpitalach, domach spokojnej starości i domach opieki. Wizyty są obecnie w dużej mierze zabronione, powiedziała minister zdrowia Melanie Huml (CSU) w piątek w Monachium. Jednak rodzina powinna mieć możliwość pożegnania się z umierającą osobą lub obecności ojca po urodzeniu dziecka. „Możesz iść do pracy, iść na zakupy, pójść do lekarza” – powiedział Huml. „Ale wszystko, co nie jest pilnie potrzebne, jest ograniczone”. Rodziny, które mieszkają razem, powinny także móc pozostać razem na spacerach na świeżym powietrzu.

Kategorie: Artykuły

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *