Menu Zamknij

W Bawarii coraz więcej ograniczeń w życiu publicznym

Koronawirus Bawaria

W Bawarii jest coraz więcej ograniczeń w życiu publicznym. Jednak wiele osób nie stosuje się do zalecenia, aby ograniczyć kontakty z innymi.
Opuszczenie własnego mieszkania jest zatem dozwolone od soboty tylko z ważnych powodów. Które zasady obowiązują dokładnie.
Aby przede wszystkim wspierać gospodarkę, parlament stanowy zatwierdził plan zwiększenia do 10 miliardów euro nowego długu publicznego.
Według oficjalnych informacji 15 osób w Bawarii zmarło teraz na skutek infekcji koronawirusem.

Piątek, 20 marca, 13:11: Wprowadzono dalsze ograniczenia dotyczące zasad odwiedzania szpitali i domów spokojnej starości. Bawaria nadal ogranicza zasady odwiedzin w szpitalach, domach spokojnej starości i domach opieki. Wizyty są obecnie w dużej mierze zabronione, powiedziała minister zdrowia Melanie Huml (CSU) w piątek w Monachium. Jednak rodzina powinna mieć możliwość pożegnania się z umierającą osobą lub obecności ojca po urodzeniu dziecka. „Możesz iść do pracy, iść na zakupy, pójść do lekarza” – powiedział Huml. „Ale wszystko, co nie jest pilnie potrzebne, jest ograniczone”. Rodziny, które mieszkają razem, powinny także móc pozostać razem na spacerach na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *