Poszukujemy Opiekunki/Opiekuna do starszej Pani 91 lat, mieszkającej na samym południu Niemiec, blisko granicy ze Szwajcarią. Piękna okolica, a sama dzielnica, w jakiej mieszka pacjentka jest malowniczym terenem. W okolicy znajdują się warte zobaczenia piękne kościoły np. Liebfrauenkirche czy przepiękna katedra Kirche Maria Himmelfahrt. Jest to bardzo malownicza miejscowość, z tego względu znajduje się w Waldshut-Tiengen sporo miejsc do spędzania wolnego czasu, barów, restauracji, miejsc do gier, klubów.

Pani Ursula jest po wypadku, ma złamane żebra oraz uszkodzoną kość lewej nogi. Podopieczna w tej chwili jest przykuta do łóżka, ponieważ ma obie stopy w gipsie. Potrzebuje pomocy opiekuna. Wymagany całkowity transfer do toalety. Rodzina zakupiła już fotel toaletowy oraz podnośnik do łóżka. Chora po wyzdrowieniu będzie poruszała się przy rollatorze lub na wózku. Codziennie przychodzi pielęgniarka.

Podopieczna waży 52 kg oraz ma 155 cm wzrostu. Choruje na asthmę. Ma uczulenie na penicylinę oraz na leki przeciwbólowe. Jest osobą komunikatywną i aktywną umysłowo. Wykazuje się silną wolą. W przeszłości pełniła funkcję kierownika i jednocześnie gospodyni domowej. Jest matką 4 dzieci.

Pacjentka do czasu wypadku lubiła chodzić na spacery, jednak teraz może to już nie być możliwe. Lubi oglądać seriale rozrywkowe, interesuje się polityką, śledzi sprawy bieżące. Czyta czasopismy, różne magazyny, książki. Interesuje się medycyną oraz zdrowym żywieniem.

W domu mieszka również mąż Pani Ursuli, jest samodzielny i nie wymaga opieki. Starsi Państwo mieszkają w domu na obrzeżach miasta, nie posiadają ogrodu.

Zakupy robi opiekun/ka, sklepy znajdują się ok. 800 metrów od domu. Jest do dyspozycji samochód, wskazane jest, by opiekun/ka posiadał/a prawo jazdy. Wymagany język komunikatywny oraz dobra znajomość słownictwa związanego z kuchnią. Może być palący/a, ale nie może w żadnym wypadku palić w domu, jedynie na zewnątrz.

Opiekun/ka ma do dyspozycji własne mieszkanie z małą kuchnią. Łazienka znajduje się w domu. Szukamy osoby empatycznej, o przyjaznym usposobieniu, a nawet radosnym, pełnym humoru.

Wynagrodzenie 1800-1900€ /miesiąc, polska umowa zlecenie + plus zwrot kosztów podróży na podstawie zakupionych biletów.

Kategorie: Oferty Pracy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *