Poszukujemy opiekunki do starszej Pani mieszkającej na obrzeżach Böblingen, miasta leżącego ok. 15 km na południowy zachód od Stuttgartu. Böblingen liczy ponad 45 tys. ludności. Jest to miasto historyczne, w którym odbywały się ważne walki. Z tego względu są tam ciekawe miejsca historyczne do zwiedzenia, takie jak Panzer Barraks czy Bauernkriegsmuseum. Można odwiedzać także centra kulturalne, takie jak Kulturnetzwerk Blaues Haus. W Böblingen niemałą atrakcją jest park rozrywki dla dzieci SENSAPOLIS GmbH. Dla fanów motoryzacji istotnym faktem na pewno jest istniejące w Böblingen muzeum motoryzacji Motorworld.

Nasza podopieczna porusza się na wózku inwalidzkim. Mieszka sama na obrzeżach miasta w domu. Sklepy są 5 min pieszo. Pani Barbara ma 87 lat. Waży ok. 50 kg i ma 160 cm wzrostu. Potrafi samodzielnie się poruszać, jednak przy przejściu z wózka na łożko potrzebne jest wsparcie i asystowanie, by nie upadła.

Ma inkontynencję moczową. Cierpi na demencję, jest osobą niedosłyszącą i ma problemy z mową.

Do zadań opiekunki będzie należało dbanie o dietę starszej Pani. Należy zwracać uwagę, żeby była to ekologiczna żywność, nieprzetworzona. W przypadku tej podopiecznej żywienie jest bardzo ważne, dlatego córka dostarcza żywność. Opiekunka sama dla siebie przygotowuje posiłki. Starsza Pani ma alergię na produkty zbożowe i pochodzenia zwierzęcego. Nie można też podawać jej żywności podgrzewanej.

Pani Barbara jest po złamaniu uda oraz ramienia. Wychodzi na spacery, ale tylko, gdy jest ciepło.

Podopieczna w przeszłości była przedszkolanką, jest osobą życzliwą, sympatyczną i cierpliwą.

Wmagania- średnia znajomość języka niemieckiego, osoba empatyczna, miła, niepaląca, to ważne, by opiekunka nie paliła nawet na balkonie.

Wynagrodzenie 1450€ / miesiąc plus zwrot kosztów za bilet.

Kategorie: Oferty Pracy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *